4 yaşında duyduğu ilk elektrogitar solosunun, içindeki özgürlüğün ve coşkunun sesi olduğunu hissetti. Türkiyede ilk Jazz-Rock Fusion gurubu olan "Atmosfer'i" kurdu. Grup, birçok konser ve festivalde yer aldı.
Mustafa Dönmez, daha sonra Avrupa'da Viyana ve Paris'de birçok konser verdi. Farklı müzisyenlerle doğaçlama performansları yaptı. Paris'de Soyut Resim ve Soyut Müziğin bağlantılarıyla ilgili özgün çalışmalarda bulundu. Türk müziğindeki makamların modern jazz içinde kulanımıyla ilgili çalışmalar yaptı.
2005 yılında kurucusu olduğu "Atmosfer" gurubunu yeni bir kadro tekrar oluşturdu. Atmosfer, 2006 ve 2007 yıllarında İstanbul'da birçok jazz kulubünde ve konser salonunda konserler verdi.

2007 Aralık ayında bestelerin tamamı Mustafa Dönmez'e ait olan AĞAÇLARIN ÖYKÜSÜ adındaki albümü A.K Müzik'ten yayınladı.

GİZEMLİ YOLCULUK adlı ilk solo albümü 2009 yılında A.K Müzik tarafından yayınlandı,

2010 yılında, Grubu Atmosfer ile birlikte ve Mustafa Dönmez Project olarak Hollanda, Fransa ve Almanyadaki festivallere katıldı.

2013 Yılında kurduğu ATMOSFER MÜZİK YAPIM'ın ilk ürünü olarak 2. solo albümü KISA ÖYKÜLER'i yayınladı.

20 yılı aşkın eğitimci olarak, gitar, bas gitar, teknik, armoni ve teori eğitimi vermeyi sürdürüyor. Bu kısa öykü ilginizi çekiyorsa, müziğimle ilgili düşüncelerimi "Not Defterim"de okuyabilirsiniz

Mustafa Dönmez ve Atmosfer albümlerini bulabileceğiniz yerler:

abstractlogix.com    cduniverse.com    amazon.com


Mustafa Dönmez Project / Söyleşiler

CNN AFİŞ PROGRAMI       

NTV RÖPORTAJ               


Gizemli Yolculuk Albüm Tanıtım Konseri'nden klipler:

Gizemli Yolculuk                

Begonvil Bahçesi               

Yunus ve Mavi